За незаконну вирубку хвойних дерев можна потрапити за грати

Напередодні новорічних свят поліція Сумської області спільно з представниками органів влади, екологами та лісівниками проводять комплекс заходів, направлених на збереження хвойних видів дерев. І попереджають громадян про відповідальність за порушення законодавства з охорони природи та незаконний продаж ялин та сосон.

Щороку, напередодні новорічних свят, поліцейські та екологи області, під час проведення спільної операції «Ялинка» виявляють порушників природоохоронного законодавства - не маючи ніяких дозвільних документів, ці люди все ж таки наважуються продавати на вулицях населених пунктів хвойні деревця, які здобуті явно незаконним шляхом.

А за десяток днів до Нового року така нелегальна заготівля, а простіше кажучи - викрадення в лісових насадженнях ялин, сосон та їх верхівок і гілок сягає часом катастрофічних масштабів. Особливо це помітно серед молодих насаджень хвойних деревець поблизу населених пунктів та обабіч автомобільних доріг. Місцями, після такого нищення тут можна побачити не молоді сосонки, а чисельні пеньки.

Природоохоронним законодавством України передбачена відповідальність за незаконну порубку лісу, починаючи від адміністративної - у вигляді штрафів та конфіскації незаконно добутого, і закінчуючи кримінальною.

Стаття 246 «Незаконна порубка лісу» Кримінального кодексу України, передбачає відповідальність за незаконну порубку дерев і чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, що заподіяло істотну шкоду, а також вчинення таких дій у заповідниках або на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду, або в інших особливо охоронюваних лісах.

Санкція статті передбачає штраф, або арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до трьох років, або позбавлення волі на той самий строк з конфіскацією незаконно добутого, повідомляє Відділ комунікації ГУНП в Сумській області.

Інформація про нас

Безсумнівно, кожен з читачів хоче побачити, а головне – прочитати свіжі цікаві новини. Адже вони інформують про останні події в світі, Україні, Сумщині. Новини України збагачують читачів свіжою інформацією про все те, що відбувається в нашій державі. Свіжі новини Сумщини на БІЖ – це, в першу чергу, новини сьогоднішнього дня. А ще на БІЖ публікуються дуже свіжі новини спорту, культури, економіки, освіти, медицини і т.д., і т.п. Світові оперативні новини теж чекають на своїх читачів. Щодня оновлені новини, які стосуються нашого буття і життя, можна читати тільки на нашому порталі. Словом, тільки БІЖ несе правдиву інформацію читачам про все, що кожну годину і щоднину відбувається в світі, Україні та Сумщині. І все це, звичайно, оперативно, цікаво, своєчасно.