Поїздку організували співробітники ювенальної превенції разом з фізкультурно-спортивним товариством «Динамо». Учні загальноосвітньої школи №7 м. Суми мали змогу не тільки ознайомитися з умовами тримання та тренування елітних коней, а й самим спробувати себе в ролі наїзника.
Про цю подію розпові Відділ комунікації поліції Сумської області.
Із самого ранку в Сумській кінно - спортивній школі чекали на гостей – школярів восьмих класів ЗОШ №7.
Екскурсію для дітей проводили обізнані тренери та конюхи. Вони ознайомили всіх присутніх з приміщенням, де утримують коней, їх породами, особливостями догляду за тваринами, щоб ті показували гарні результати під час змагань.
Як розповіла одна з конюхів, Лариса Новохатська, в цій школі працюють високоосвічені, досвідчені фахівці, котрі люблять свою справу та вкладають у неї душу, час і зусилля, ставляться до своїх чотириногих вихованців трепетно, з любов’ю. Такому ж відношенню до тварин навчають і тих підлітків, хто хоче присвятити своє життя кінному спорту.
«З різних шкіл міста, сюди приходять багато бажаючих, – говорить вона. - Адже тут є спеціальні тренери з відповідною освітою, які дуже тактично навчають дітей, прикладаючи багато зусиль, щоб кожен з них отримав відповідні теоретичні знання та практичні навички з верхової їзди. Діти мають змогу самостійно доглядати за своїм улюбленцем під час підготовки до змагань, тому їм тут дуже подобається».
Наступним етапом ознайомлення дітей з кінним спортом була демонстрація самої верхової їзди. Перед початком школярів ознайомили з правилами поводження з тваринами, особливостями екіпірування, технікою безпеки під час їзди та як правильно триматись в сідлі. Після чого підлітки могли отримані знання застосувати на практиці та відчути себе справжніми наїзниками. Дехто зі сміливців взагалі вперше осідлав коня. З задоволенням в очах та радісними посмішками юні жокеї ділилися своїми враженнями один з одним . «Ніколи раніше не катався на конях.
Сьогодні це було вперше. Було трішки страшно, але мені дуже сподобалось», - говорить один з учнів восьмого класу.
Наостанок школярі мали змогу сфотографуватись на пам'ять про цю незвичайну екскурсію, з усіма ініціаторами заходу та залишити на згадку таку фотографію для спортивної школи.
«Історично так склалося, що кінний спорт є продовженням козацьких традицій в нашій історії. Тому у нас в дитячо-юнацькій спортивній школі досить часто проводять такі заходи. Діти дуже позитивно сприймають кінний спорт. Це видно з того, як важко їх відправити додому по закінченню тренувань», - коментує виконувач обов’язків директора Сумської кінно-спортивної школи Оксана Щегло.
Метою проведення таких заходів правоохоронці передбачають –зацікавлення дітей в спорті, любові до природи, виховання майбутнього країни та повагу до її історій. Та насамперед – попередження правопорушень серед підлітків.
Працівники ювенальної превенції не упустили нагоди і розповіли школярам про відповідальність їх однолітків за вчинені правопорушення, та про нинішній стан так званої «дитячої злочинності». За словами Олександра Галицького, старшого інспектора ювенальної превенції Управління превентивної діяльності ГУНП в Сумській області, в минулому році поліція зафіксувала 253 злочинів, скоєних 201 неповнолітнім правопорушником. З них - значна кількість саме школярів.
На сьогодні на обліку в поліції перебуває 184 дитини.
«Такі заходи сприяють вихованню підростаючого покоління . Буквально на очах змінюється поведінка дітей, - коментує правоохоронець. - Я вважаю, що це добра альтернатива нинішнім гаджетам та Інтернету, адже діти мають змогу поспілкуватись з живою природою , випробувати себе в одному з різновидів спорту. Школярі залишились дуже задоволені. Такі заходи корисні, як профілактика правопорушень серед підлітків».
Працівники поліції сподіваються,що кожен з екскурсантів перегляне свою поведінку,свої пріоритети та відкриє в собі бажання вести здоровий спосіб життя та прагнути до світлого майбутнього, адже ми є нащадками славного козацькогого роду.