На Сумщині 41 клас через коронавірусну інфекцію навчається дистанційно…

Про роботу закладів освіти в умовах поширення коронавірусної інфекції на Сумщині під час брифінгу розповідали директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Вікторія ГРОБОВА та директори Сумських спеціалізованих шкіл №2 і №23, повідомив офіційний сайт Сумської обласної державної адміністрації.

«На жаль, в області збільшується захворюваність на коронавірусну інфекцію і сьогодні у нас уже по закладах профтехосвіти і закладах фахової передвищої та вищої освіти більше 20 учнів і студентів захворіло та 24 працівники. Також хворіє 21 учень і 22 працівники закладів середньої освіти, 9 працівників дошкільних закладів, – розповіла Вікторія Гробова. – На сьогодні в 41 класі призупинене звичайне навчання і організована дистанційна форма. Повністю призупинений навчальний процес в Кролевецькій загальноосвітній школі №2. На самоізоляції в області перебуває 1639 учнів і працівників освіти».

Директори сумських спеціалізованих шкіл №2 і №23 Олег ТОКАРЕНКО та Наталія ПЕДЯШ розповіли про навчальний процес у школах в умовах пандемії COVID-19. Школи виконують усі вимоги Міністерства освіти та науки і Міністерства охорони здоров’я, але, на жаль, хворих все більшає.

Олег Токаренко, зокрема, повідомив, що на сьогодні один із класів початкової ланки перебуває на самоізоляції, тому що у вчителя цього класу підтверджений коронавірус. У іншому класі – перебуває вчитель на самоізоляції. Уроки в класі проводить вчитель по заміні.

«Розпорядженням голови Сумської облдержадміністрації Романа ГРИЩЕНКА було створено робочу групу з перевірки закладів освіти щодо створення в них безпечних умов для вихованців, учнів, студентів, педагогічних та інших працівників. Ця робоча група працювала протягом 14-16 вересня, було промоніторено 10 закладів і на сьогодні уже є висновки. Є незначні порушення в закладах освіти, які були протягом перевірки усунуті, – доповіла Вікторія Гробова. – Навчальний процес налагоджений, але це не рятує нас від підступної інфекції».

Крім того, директор обласного Департаменту освіти і науки повідомила, що згідно зі змінами до Постанови Кабміну про карантинні заходи, рішення про заборону роботи освітніх закладів на територіях з «червоним» рівнем епідемічної небезпеки поширення COVID-19 буде прийматися лише спільно державною та регіональною комісіями з питань ТЕБ та НС.

В адміністративних одиницях з «помаранчевим», «жовтим» та «зеленим» рівнями забороняється робота шкіл у разі, коли на самоізоляцію через контакт з пацієнтом з підтвердженим випадком COVID-19 відправлено більше ніж 50 відсотків класів.

«Ми готові до дистанційної форми навчання, будемо робити все можливе, щоб навчальний процес не постраждав в будь-якому разі. Але здоров’я дітей та педагогів – це найголовніше», – наголосила Вікторія Гробова.

Ще одна проблема, з якою можуть зіткнутися школи – брак вчителів.

«Питання проблемне, великої кількості вільних вчителів ні в нашій, ні в інших школах немає. Тому бережіть себе та своїх рідних і дотримуйтеся соціальної дистанції та маскового режиму», – наголосив Олег Токаренко.

Інформація про нас

Безсумнівно, кожен з читачів хоче побачити, а головне – прочитати свіжі цікаві новини. Адже вони інформують про останні події в світі, Україні, Сумщині. Новини України збагачують читачів свіжою інформацією про все те, що відбувається в нашій державі. Свіжі новини Сумщини на БІЖ – це, в першу чергу, новини сьогоднішнього дня. А ще на БІЖ публікуються дуже свіжі новини спорту, культури, економіки, освіти, медицини і т.д., і т.п. Світові оперативні новини теж чекають на своїх читачів. Щодня оновлені новини, які стосуються нашого буття і життя, можна читати тільки на нашому порталі. Словом, тільки БІЖ несе правдиву інформацію читачам про все, що кожну годину і щоднину відбувається в світі, Україні та Сумщині. І все це, звичайно, оперативно, цікаво, своєчасно.