У Буринській центральній дитячій бібліотеці пройшов урок-спілкування «Впусти книгу в своє серце»

Останнім часом завдання гуманізації бібліотечного обслуговування стало надзвичайно важливим. Особливо коли мова заходить про користування бібліотекою читачів особливої категорії - людей похилого віку, ветеранів, людей з обмеженими фізичними можливостями.

В усі часи люди помічали позитивний вплив книги на здоров’я та настрій людини особливо, якщо це тяжкохвора людина.

У рамках акції «Бібліотеки повні людей» Буринська центральна дитяча бібліотека провела урок-спілкування «Впусти книгу в своє серце» для вихованців центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю.

Бібліотекар Валентина Вольська зробила екскурс по бібліотеці та познайомила дітей з правилами користування. Вони дізналися, як треба поводитися з книгами, на який термін видається література для читання вдома. Бібліотека – це дім для книжок і кожна з них має своє місце на поличці. Валентина Григорівна провела бібліографічний огляд дитячих періодичних видань. Приємно було дізнатися, що діти знайомі з деякими з журналами і навіть мають свої улюблені.

Пізнавальним було для присутніх переглянути відеоматеріал про шлях книги від давнини до сучасності, а також продемонстрували сувенір із Єгипту на папірусі, що їх дуже зацікавив. Активізувалася увага дітей і під час проведення вікторини «У гості до улюбленого героя».

Так, як зустріч відбулася у рамках циклу заходів до Всеукраїнського дня бібліотек, логічним був перегляд мультфільму «Вовка в тридев’ятому царстві», де бібліотекарка порадила хлопчику взяти книгу «Зроби сам» і з цього почалися його пригоди. Враження у присутніх було емоційним – вони сміялися та коментували побачене. А зігріли їх чай із маффінами з цільнозерного борошна з горіхами кеш’ю та фруктами. Це було не лише смачно, а й корисно для здоров’я.

Отже, повага до людської гідності, доброзичливість та чутність - такі етичні вимоги, котрі стоять перед бібліотекарем під час спілкування з читачами такої категорії читачів. Адже бібліотека повинна бути не тільки інформаційною, культурною та освітньою установою, а й вогнищем милосердя.

Інформація про нас

Безсумнівно, кожен з читачів хоче побачити, а головне – прочитати свіжі цікаві новини. Адже вони інформують про останні події в світі, Україні, Сумщині. Новини України збагачують читачів свіжою інформацією про все те, що відбувається в нашій державі. Свіжі новини Сумщини на БІЖ – це, в першу чергу, новини сьогоднішнього дня. А ще на БІЖ публікуються дуже свіжі новини спорту, культури, економіки, освіти, медицини і т.д., і т.п. Світові оперативні новини теж чекають на своїх читачів. Щодня оновлені новини, які стосуються нашого буття і життя, можна читати тільки на нашому порталі. Словом, тільки БІЖ несе правдиву інформацію читачам про все, що кожну годину і щоднину відбувається в світі, Україні та Сумщині. І все це, звичайно, оперативно, цікаво, своєчасно.