ТЕТЯНА ГОЛОВКО: «Наші школи мають іти в ногу з сучасними технологіями…»

Вісім областей України минулоріч започаткували експериментальний проект – «Єдина школа», який має на меті допомогти школярам у навчанні, вчителям – у спрощенні ведення класного журналу, а батькам – у контролі за дитиною. Він має 5 модулів: електронний журнал, електронний щоденник, адміністрування, аналітика та звітування, гуртки.

Засновник та комерційний директор української компанії TATL Technology Олексій Кошевець і директор компанії Олексій Луганський репрезентували проект для керівників шкіл Сумщини, очільників ОТГ, спеціалістів відділів освіти. Вони детально продемонстрували як працює електронний журнал та щоденник, розповіли про переваги новітніх технологій.

«Кожен учитель має свій логін і пароль, та бачить тільки ті класи, в яких він викладає. Класний керівник має доступ до всіх учнів свого класу, а керівник закладу – контролює весь процес і може зайти на сторінку будь-якого класу чи учня. Також у безплатному мобільному доступі батьки дитини можуть здійснювати постійний моніторинг шкільного життя їхньої дитини. Зокрема, ознайомитися з оцінками, зайти на розклад занять, переглянути домашнє завдання та дізнатися все про відвідуваність дитиною навчального закладу. Якщо син або донька відсутні в школі, батькам на мобільний додаток приходить про це відповідне повідомлення. Є і платний додаток вартістю 250 грн на рік. Там додатково надається безліч статистики стосовно окремої дитини для більшого контролю батьками», - розповів Олексій Кошевець.

Представлені технології значно спростять роботу вчителям за допомогою електронного журналу, який містить велику кількість функцій традиційного журналу, плюс чимало нових технологiчних зручностей. Там є загальні відомості про учнів, зведений облік навчання, табель успішності, розклад уроків, журнал тем для предметників тощо. Якщо вчитель виправляє вже поставлену оцінку, це бачить керівник навчального закладу, тому предметник має дати пояснення за свої дії.

Експеримент, за словами ініціаторів проекту, пройшов минулого навчального року апробацію у восьми областях України. Розробники врахували всі зауваження та за літо усунули запропоновані недоліки. За їхніми словами, запропонованими модулями можна користуватися з будь-якого пристрою – айфону, планшету, мобільного телефону.

Проект «Єдина школа» захищений сучасними стандартами, резервним копіюванням і дублюванням.

Олексій Луганський сказав, що при впровадженні проекту в нашій області, у кожну школу Сумщини буде встановлена безкоштовна камера вай-фай, якою зможе користуватися керівник закладу і, таким чином, бачитиме все, що відбувається в школі, повідомив офіційний сайт Сумської обласної ради.

Також вчителі проходитимуть навчання щодо користування журналом і отримають настанову користувача. Окрім цього, з сьомої ранку до восьмої години вечора працює служба підтримки проекту.

Присутні з цікавістю ознайомилися з презентацією, задавали питання, які їх турбують. А заступник голови Сумської обласної ради Тетяна Головко подякувала розробникам проекту за змістовну консультацію.

Вона закликала вже зараз долучитися до проекту керівників районів, ОТГ, шкіл, а опорним школам в районах і територіальних громадах, навчальним закладам міст обласного значення почати впроваджувати цю систему.

«Наші школи мають іти в ногу з сучасними технологіями, аби бути на достойному рівні за критеріями комфортності, доступності та розвитку», – наголосила Тетяна Головко.

Інформація про нас

Безсумнівно, кожен з читачів хоче побачити, а головне – прочитати свіжі цікаві новини. Адже вони інформують про останні події в світі, Україні, Сумщині. Новини України збагачують читачів свіжою інформацією про все те, що відбувається в нашій державі. Свіжі новини Сумщини на БІЖ – це, в першу чергу, новини сьогоднішнього дня. А ще на БІЖ публікуються дуже свіжі новини спорту, культури, економіки, освіти, медицини і т.д., і т.п. Світові оперативні новини теж чекають на своїх читачів. Щодня оновлені новини, які стосуються нашого буття і життя, можна читати тільки на нашому порталі. Словом, тільки БІЖ несе правдиву інформацію читачам про все, що кожну годину і щоднину відбувається в світі, Україні та Сумщині. І все це, звичайно, оперативно, цікаво, своєчасно.