Відпочинок ветеранів праці з Путивля у Батурині

Вміють ветерани праці освітянської галузі та ветерани хору «Ветеран» районного будинку культури Путивльщини не тільки працювати «на відмінно», а й відпочивати.

...Хоча день видався дещо й похмурим, навіть накрапав дощик, якого всі чекали «для поливу городини», але радісним – поїздка-екскурсія до м. Батурин Чернігівської області.

Екскурсанти були в дуже гарному настрої: співали, приємно спілкувалися. А коли поверталися додому, то ще організували й «пікнік», і не абиякий, а зі справжнісінькими шашликами.

А завдячуємо за цю поїздку активу районної ради ветеранів праці освітянської галузі Путивльщини (голова Булава Л.Г.), начальнику відділу освіти Путивльської райдержадміністрації Лубенець Н.В., голові Путивльської районної організації профспілки працівників освіти і науки Кизенко Т.Я., водієві Чинчикову М.І.

Гетьманська столиця зустріла люб’язно.

Відвідали палац графа Розумовського. Помістя Кирила Розумовського розташоване в одному з найбільш знаменитих центрів козацьких часів – Батурині та входить до Національного заповідника «Гетьманська столиця».

У ньому була розташована резиденція останнього гетьмана...

Екскурсовод, пан Олексій, провів чудову екскурсію стежками історії життєвого шляху Кирила Розумовського.

Побували ветерани праці також у помісті Генерального судді Кочубея, територія якого розміщена в чудовому густо засадженому деревами парку.

Будинок Генерального судді Василя Кочубея – єдиний на території Батурина дійшов до нас із XVII століття. Його почали будувати за першого гетьмана Лівобережної України Дем’яна Многогрішного як приміщення для Генерального Суду.

Деякий час садиба Кочубеїв належала гетьману Кирилу Розумовському, але після його смерті повернулася до попередніх господарів.

Поряд із будівлею Генерального судді помилувала око справжнісінька пасіка. У майстерно декоративно збудованих вуликах знаходилися бджоли, але «співу» не почули – для них погода була «невилітною».

Завершилася екскурсія відвідуванням Бату́ринської фортеці–комплексу фортифікаційних споруд і оборонних об’єктів. На території Цитаделі відтворено 11 об’єктів.

На зворотньому шляху, повертаючись до Путивля, заїхали «підкріпитися» морально, естетично й енергетично від краси та енергетичного поля яблуні – колонії в с. Алтинівка Кролевецького району на Сумщині.

Я́блуня-коло́нія – ботанічна пам’ятка природи загальнодержавного значення в Україні.

Особливий, унікальний об’єкт природно-заповідного фонду Сумської області. Площа 0,1 га. Це унікальне садове дерево, приблизний вік якого – 220 років.

Після дворічної перерви цвітом вкрилося одне з семи чудес України – яблуня-колонія.

Торік унікальне дерево почало сохнути. На сьогоднішній день красуня складається з 15 химерно викривлених дерев. Яблуня-колонія відома далеко за межами України…

Природа рідного краю заворожує своєю красою.

Повертаємося до домівок…

Відпочинок видався чудовим!

Любов Булава.

м. Путивль.

Світлина автора.

Інформація про нас

Безсумнівно, кожен з читачів хоче побачити, а головне – прочитати свіжі цікаві новини. Адже вони інформують про останні події в світі, Україні, Сумщині. Новини України збагачують читачів свіжою інформацією про все те, що відбувається в нашій державі. Свіжі новини Сумщини на БІЖ – це, в першу чергу, новини сьогоднішнього дня. А ще на БІЖ публікуються дуже свіжі новини спорту, культури, економіки, освіти, медицини і т.д., і т.п. Світові оперативні новини теж чекають на своїх читачів. Щодня оновлені новини, які стосуються нашого буття і життя, можна читати тільки на нашому порталі. Словом, тільки БІЖ несе правдиву інформацію читачам про все, що кожну годину і щоднину відбувається в світі, Україні та Сумщині. І все це, звичайно, оперативно, цікаво, своєчасно.