ІРИНУ ФАРІОН звільнили з університету «Львівська політехніка» після того, як нею зайнялася СЛУЖБА БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ

Колишню народну депутатку від партії «Свобода», мовознавицю Ірину Фаріон звільнили з університету «Львівська політехніка». Про це 15 листопада повідомило NV із посиланням на джерело, пізніше інформацію підтвердив у Facebook міністр освіти України Оксен Лісовий.

Приводом для звільнення стало порушення Фаріон ст. 41 Кодексу законів про працю (вчинення працівником, який виконує виховні функції, аморального проступку, несумісного із продовженням цієї роботи). Скріншот, як стверджують, наказу про звільнення професорки опублікувало 15 листопада в Telegram інформагентство УНІАН.

Джерело NV уточнює, що Фаріон звільнили після того, як Служба безпеки України відкрила проти викладачки вишу кримінальну справу.

Лісовий підтвердив, що наказ про звільнення Фаріон уже підписав ректор вишу.

«Позиція міністерства незмінна – людям, які не розділяють цінності гідності та не відчувають поваги до воїнів, немає місця у системі освіти», – написав міністр.

5 листопада Фаріон в ефірі програми 5 каналу «Рандеву з Яніною Соколовою» назвала «москворотими биками» російськомовних бійців сил оборони України.

Слова Фаріон викликали обурення в українців. Екснардепку різко критикують у мережі, а після її висловлювань уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець звернувся до поліції та Служби безпеки України. Він зазначив, що порушення рівноправності громадян карають відповідно до ст. 161 Кримінального кодексу.

Студенти «Львівської політехніки» закликали правоохоронні органи перевірити заяви Фаріон щодо порушення статті про «образу честі й гідності військових ЗСУ».

30-річного ОЛЕКСІЯ БАТРАКА, Героя із СУМЩИНИ, 16 листопада 2023 року проведуть в останню путь… ЧИТАТИ ТУТ: https://ivanzhytnyk.com/sumshyna/11181-30-richnoho-oleksiya-batraka-heroia-iz-sumshchyny-16-lystopada-2023-roku-provedut-v-ostanniu-put

У Міністерстві освіти і науки України заявили, що підтримують вимоги студентів не співпрацювати з людьми, які не поважають захисників і захисниць України.

Після цього Фаріон стала учасницею ще одного скандалу. Вона опублікувала скріншот електронного листа з відкритими персональними даними студента із Криму, який виступив на захист української мови. 13 листопада стало відомо, що окупанти його виявили і ним «займається» окупаційний «центр боротьби з екстремізмом» російського міністерства внутрішніх справ. Фаріон, коментуючи це, заявила, що «проти неї поширюють провокацію».

контекст

Фаріон у 2012–2014 роках була народною депутаткою України від націоналістичної партії «Свобода».

У грудні 2017 року вона говорила, що її завдання – максимально нейтралізувати російськомовне населення України.

2019 року вона заявляла, що тих, хто в Україні не розмовляє українською мовою, потрібно позбавляти роботи й освіти, розповів сайт https://gordonua.com/

СЛУЖБА БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ повідомила про підозру патріарху РПЦ Кирилу, який благословив рашистів на вбивства українців… ЧИТАТИ ТУТ: https://ivanzhytnyk.com/suspilstvo/11102-sluzhba-bezpeky-ukrayiny-povidomyla-pro-pidozru-patriarkhu-rpts-kyrylu-iakyi-blahoslovyv-rashystiv-na-vbyvstva-ukraintsiv

Інформація про нас

Безсумнівно, кожен з читачів хоче побачити, а головне – прочитати свіжі цікаві новини. Адже вони інформують про останні події в світі, Україні, Сумщині. Новини України збагачують читачів свіжою інформацією про все те, що відбувається в нашій державі. Свіжі новини Сумщини на БІЖ – це, в першу чергу, новини сьогоднішнього дня. А ще на БІЖ публікуються дуже свіжі новини спорту, культури, економіки, освіти, медицини і т.д., і т.п. Світові оперативні новини теж чекають на своїх читачів. Щодня оновлені новини, які стосуються нашого буття і життя, можна читати тільки на нашому порталі. Словом, тільки БІЖ несе правдиву інформацію читачам про все, що кожну годину і щоднину відбувається в світі, Україні та Сумщині. І все це, звичайно, оперативно, цікаво, своєчасно.