Від яких хвороб найчастіше помирають жителі Сумщини...

Найчастішими причинами смертей на Сумщині в 2020 і в 2019 роках стали хвороби системи кровообігу та онкологія.

Про це повідомили в управлінні охорони здоров’я Сумської обласної державної адміністрації, передає suspilne.media.

В управлінні посилаються на загальну інформацію, опубліковану на сайті головного управління статистики області. Згідно з нею, за перші чотири місяці 2020 року на Сумщині померли 6075 людей. Це менше, ніж за цей же період 2019 року (тоді померли 6 164 людини). Найчастішими причинами смерті людей є захворювання — серцево-судинні, інсульти, онкологія.

Хвороби систем кровообігу

За перші чотири місяці 2020 року від хвороб систем кровообігу померли 4062 людини. До цих хвороб відносять ішемічну хворобу серця (причина 1962-ох смертей), цереброваскулярні хвороби (1916 смертей) та алкогольну кардіоміопатію (44 смерті).

За весь 2019 рік від цих захворювань на Сумщині померли 11477 людей.

Новоутворення

Від новоутворень, майже всі з яких — злоякісні (онкологічні захворювання), за чотири перші місяці 2020 року померли 856 людей. За 2019 рік, згідно з інформацією управління охорони здоров’я, від онкології померли 2526 людей.

Зовнішні причини

Під поняттям «зовнішні причини смерті» мають на увазі причини, які не стосуються хвороб. Це смерті під час аварій транспорту, нещасні випадки на воді, загибель у пожежах, від диму, випадкові отруєння, у тому числі отруєння від алкоголю, суїцид, смерті в результаті травмувань з боку інших осіб та вбиства. Через такі причини за перші чотири місяці 2020 року зафіксували 331 смерть. За весь 2019 рік — 993.

Хвороби органів травлення

Хвороби органів травлення стали причиною 229 смертей із січня по квітень 2020 року на Сумщині. Із них 29 людей померли від алкогольної хвороби печінки.

У 2019 році захворювання травної системи спричинили смерть 661 людини.

Хвороби органів дихання

Від хвороб дихальної системи на Сумщині за перші чотири місяці 2020 року померли 150 людей. Із них від грипу та пневмонії — 52 людини.

За весь 2019 рік ці хвороби спричинили смерть 396 людей в області.

Інші причини

Управління статистики також дає інформацію щодо хвороб і кількості смертей, спричинених ними в області, у січні-квітні 2020 року:

• некласифіковані випадки смертей, при яких виявлені відхилення від норми у клінічних і лабораторних дослідженнях — 193,

• від хвороб нервової системи померли 113 людей,

• від туберкульозу померли 35 людей,

• від хвороб сечостатевої системи — 24 людини,

• від розладів психіки та поведінки, в тому числі спричинених алкоголем — 16 людей,

• від ВІЛ — 12 людей,

• від цукрового діабету — 12 людей,

• від хвороб кістково-м’язової системи — 12 людей,

• від вроджених вад розвитку — 12 людей,

• від певних станів у перинатальному періоді — 5 людей,

• від коронавірусу померли 3 людини.

• від хвороб шкіри — 2 людини,

• під час чи після пологів — 1 людина.

На світлині: Буринська лікарня.

Фото Наталії Кузнєцової-Віоградової.

Інформація про нас

Безсумнівно, кожен з читачів хоче побачити, а головне – прочитати свіжі цікаві новини. Адже вони інформують про останні події в світі, Україні, Сумщині. Новини України збагачують читачів свіжою інформацією про все те, що відбувається в нашій державі. Свіжі новини Сумщини на БІЖ – це, в першу чергу, новини сьогоднішнього дня. А ще на БІЖ публікуються дуже свіжі новини спорту, культури, економіки, освіти, медицини і т.д., і т.п. Світові оперативні новини теж чекають на своїх читачів. Щодня оновлені новини, які стосуються нашого буття і життя, можна читати тільки на нашому порталі. Словом, тільки БІЖ несе правдиву інформацію читачам про все, що кожну годину і щоднину відбувається в світі, Україні та Сумщині. І все це, звичайно, оперативно, цікаво, своєчасно.