Про ситуацію з коронавірусом на Сумщині (відео)

Дмитро Кравцов, начальник Сумського обласного управління охорони здоров’я, проінформував щодо ситуації з коронавірусом на Сумщині...

Про кількість людей, у яких перевіряють наявність нової інфекції, оснащення медичних закладів та поради, як уберегтися від небезпечної хвороби, він написав на своїй сторінці у Фейсбуці:

«Шановнi мешканці Сумськоі oбластi!

Наразi, безумовно, всiх вас хвилює питання розповсюдження коронавiрусу в свiтi та в Украïнi. Станом на 16 березня за результатами дослідження вірусологічної референс-лабораторії Центру громадського здоров’я України отримано 5 позитивних результатів на COVID-19: Чернівецька (4) та Житомирська (1) області.

Загалом же вірусологічна референс-лабораторія Центру громадського здоров’я України дослідила більше 500 зразків.

Що стосується Сумськоï областi, то на минулому тижнi гостра респiраторна хвороба, спричинена COVID-19, була виключена у сумчанина, який повернувся з Iталiï.

Сьогоднi в закладах охорони здоров’я регiону перебуває чотири особи з пiдозрою на коронавiрусну iнфекцiю. Стан ïх задовiльний, проводяться вiдповiднi дослiдження.

З метою координації дій у період складної епідемічної ситуації, при управлiннi oхорони здоров’я працює оперативний штаб. Штаб займається виключно питаннями COVID-19, збором, обробкою та наданням аналітичних висновків, які будуть основою для прийняття рішень на рівні областi.

Якщо говорити про наявнiсть обладнання, то хочу зазначити, що в закладах охорони здоров’я областi сьогоднi наявно 65 апаратiв штучноï вентиляції легень (ШВЛ) та близько 30 кисневих концентраторiв. Централiзована подача кисню налагоджена фактично в усiх вiддiленнях iнтенсивноï терапiï, за виключенням двох районiв, де це питання опрацьовується.

Шановнi жителi oбластi! Більшість людей, що хворіють на новий коронавірус, переносять його, як звичайну ГРВІ. Власне, ця хвороба і є ГРВІ, але викликана незнайомим до сьогодняшнього дня збудником. Варто пам’ятати, що для 96,6% хворих ця недуга практично не матиме серйозних наслідків.

Щоб захистити себе від інфікування пам’ятайте про правила захисту. Щоб не захворіти:

Уникайте контакту з людьми із симптомами ГРВІ. Мінімальна дистанція – 1,5 метра.

Не торкайтеся свого обличчя, зокрема очей, носа та рота.

Термічно обробляйте продукти. Не їжте сире м’ясо, м’ясні субпродукти та яйця.

У разі появи перших симптомів ГРВІ невідкладно зателефонуйте до свого сімейного лікаря. Виконуйте вказівки лікарів: вони знають як Вам допомогти.

Пам’ятайте! Звичайне миття рук попереджає зараження не лише новою коронавірусною інфекцією, а й низкою інших небезпечних захворювань. Мити руки варто 20 - 40 секунд теплою водою з милом або обробити антисептиком, вміст спирту в якому не менше 60%.

Обов’язково додержуйтесь карантинних заходiв! I будьте здоровi!»

Інформація про нас

Безсумнівно, кожен з читачів хоче побачити, а головне – прочитати свіжі цікаві новини. Адже вони інформують про останні події в світі, Україні, Сумщині. Новини України збагачують читачів свіжою інформацією про все те, що відбувається в нашій державі. Свіжі новини Сумщини на БІЖ – це, в першу чергу, новини сьогоднішнього дня. А ще на БІЖ публікуються дуже свіжі новини спорту, культури, економіки, освіти, медицини і т.д., і т.п. Світові оперативні новини теж чекають на своїх читачів. Щодня оновлені новини, які стосуються нашого буття і життя, можна читати тільки на нашому порталі. Словом, тільки БІЖ несе правдиву інформацію читачам про все, що кожну годину і щоднину відбувається в світі, Україні та Сумщині. І все це, звичайно, оперативно, цікаво, своєчасно.