Тетяна Головко: «Важливо, щоб жоден медичний заклад області не залишився без уваги та підтримки…»

Із 1 квітня 2020 року Програма медичних гарантій запрацює у повному обсязі…

Нарада на тему: «Підготовка Сумської області до другої хвилі медичної реформи» за участі обласної та місцевої влади, представників Національної служби здоров’я України, керівників лікувальних закладів відбувся у Сумах. Захід проходив у рамках спільного інформаційного туру МОЗ та НСЗУ за сприяння проекту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я». Він присвячений підготовці закладів спеціалізованої медичної допомоги до другої хвилі трансформації системи охорони здоров’я, повідомив офіційний сайт Сумської обласної ради.

З 1 квітня 2020 року Програма медичних гарантій запрацює у повному обсязі. Це перелік медичних послуг, які держава гарантує пацієнту безоплатно. До програми увійдуть послуги первинної, амбулаторно-поліклінічної, стаціонарної медичної допомоги, а також екстреної, паліативної допомоги та медичної реабілітації. Спеціалізовані медичні заклади мають бути готові до контрактування з НСЗУ, щоб отримувати кошти з національного бюджету за принципом «гроші йдуть за пацієнтом». Державної субвенції на фінансування «ліжко-місць» закладів спеціалізованої медичної допомоги з 2-го кварталу 2020 року не передбачено.

«Сьогодні ми очікуємо практичних напрацювань, які стануть нам у нагоді вже зовсім скоро, – зауважила заступник голови Сумської обласної ради Тетяна Головко. – Для якісного впровадження реформи нам важливо, щоб жоден медичний заклад області не залишився без уваги та підтримки, у тому числі методологічної».

Директор Північного міжрегіонального департаменту НСЗУ Вікторія Мілютіна також зазначила, що для них важливо, аби лікарні нашої області були якісно готові до контрактування. Наразі Сумщина займає чотирнадцяте місце в рейтингу підготовки до Програми медичних гарантій в Україні.

Після інформаційних виступів представників Національної служби здоров’я України присутні могли поставити їм запитання, що їх цікавили.

Адже всім необхідно розуміти правила, за якими працюватимуть медичні заклади вторинного і третинного рівня з квітня цього року.

На світлині: Буринська центральна районна лікарня.

Фото Івана Житника.

Інформація про нас

Безсумнівно, кожен з читачів хоче побачити, а головне – прочитати свіжі цікаві новини. Адже вони інформують про останні події в світі, Україні, Сумщині. Новини України збагачують читачів свіжою інформацією про все те, що відбувається в нашій державі. Свіжі новини Сумщини на БІЖ – це, в першу чергу, новини сьогоднішнього дня. А ще на БІЖ публікуються дуже свіжі новини спорту, культури, економіки, освіти, медицини і т.д., і т.п. Світові оперативні новини теж чекають на своїх читачів. Щодня оновлені новини, які стосуються нашого буття і життя, можна читати тільки на нашому порталі. Словом, тільки БІЖ несе правдиву інформацію читачам про все, що кожну годину і щоднину відбувається в світі, Україні та Сумщині. І все це, звичайно, оперативно, цікаво, своєчасно.