Здоров’я є найціннішим скарбом кожної людини…

Давно і всім зрозуміло, що будь-яку хворобу простіше попередити, аніж потім витрачатися на лікування. На цьому наголосила заступник голови Сумської обласної ради Тетяна Головко, підбиваючи підсумки наради за участі провідних медиків регіону, керівників окремих профільних департаментів та управлінь ОДА, повідомляє офіційний сайт Сумської обласної ради.

Зустріч за «круглим столом» була присвячена обговоренню Проекту обласної програми розбудови та розвитку громадського здоров’я в Сумській області на 2019-2021 роки, розробленої з метою реалізації державної політики у сфері громадського здоров’я в нашому регіоні. Насамперед йдеться про формування та реалізацію ефективної системи для збереження та зміцнення здоров’я населення, збільшення тривалості та поліпшення якості життя, попередження захворювань, продовження активного, працездатного віку, заохочення до здорового способу життя.

Як наголошували присутні, втілення в життя цього документу можливе за умови об’єднання зусиль органів державної влади, місцевого самоврядування і суспільства. Кожен з присутніх мав можливість висловити своє бачення проблеми.

Як сказала директор Департаменту фінансів Сумської обласної державної адміністрації Олена Батраченко, обсяг коштів, що пропонується залучити на виконання Програми, не узгоджено її розробниками з відповідними фінансовими структурами. Тому заступник очільника обласних парламентарів Тетяна Головно закликала у найстисліші строки сісти за стіл переговорів і досягти компромісу в цьому питанні.

Свої думки з приводу проекту такої необхідної для населення Сумщини Програми висловили в.о. начальника управління охорони здоров’я обласної державної адміністрації Надія Лисенко, в.о. директора КНП СОР «Сумський обласний центр громадського здоров’я» Жанна Сидоренко, головний лікар комунального закладу Сумської обласної ради «Обласний наркологічний диспансер» Тарас Злиденний, в.о. директора ДУ «Сумський обласний лабораторний центр МОЗ України» Володимир Збаражський та інші. Важливим було зауваження завідувача кафедри громадського здоров’я медичного інституту СумДУ Владислава Сміянова щодо майбутнього працевлаштування випускників вишу – фахівців з охорони здоров’я. У новій Програмі розбудови та розвитку громадського здоров’я слід особливе місце відвести кадровим питанням.

-Ми повинні у тижневий термін доопрацювати зміст Програми, аби вже на черговій сесії депутати мали змогу її розглянути і прийняти, - підсумувала розмову Тетяна Головко. – Чим раніше ми запустимо процес змін, тим швидше отримаємо позитивні результати у сфері громадського здоров’я.

Інформація про нас

Безсумнівно, кожен з читачів хоче побачити, а головне – прочитати свіжі цікаві новини. Адже вони інформують про останні події в світі, Україні, Сумщині. Новини України збагачують читачів свіжою інформацією про все те, що відбувається в нашій державі. Свіжі новини Сумщини на БІЖ – це, в першу чергу, новини сьогоднішнього дня. А ще на БІЖ публікуються дуже свіжі новини спорту, культури, економіки, освіти, медицини і т.д., і т.п. Світові оперативні новини теж чекають на своїх читачів. Щодня оновлені новини, які стосуються нашого буття і життя, можна читати тільки на нашому порталі. Словом, тільки БІЖ несе правдиву інформацію читачам про все, що кожну годину і щоднину відбувається в світі, Україні та Сумщині. І все це, звичайно, оперативно, цікаво, своєчасно.