«Вікно життя» у Ромнах

Учора, 22 грудня 2018 року, в Роменській центральній районній лікарні, на базі пологового відділення, відкрито «Вікно життя» для покинутих немовлят.

Це спеціально облаштоване віконечко, яке розміщене біля заднього входу у пологове відділення – так, щоб жінка без зайвих сторонніх осудливих поглядів могла підійти і таємно підкласти немовля, повідомляє сайт debaty.sumy.ua

Тут немає поліції, відсутні камери відеоспостереження.

«У чому важливість цього «Вікна життя» – жінка, яка анонімно полишає тут дитину, не несе за це кримінальної відповідальності, якщо на дитині немає жодних тілесних травм, слідів насилля тощо. Людину ніхто не буде розшукувати. Ми у ніякому разі не повинні схвалювати вчинки таких матерів, але, якщо в силу певних обставин, жінка зважилась на такий вчинок, то передача дитини під опіку держави повинна відбуватись цивілізованим шляхом, а життя дитини збережене»,- наголосила під час відкриття заступник головного лікаря з дитинства та допомозі при пологах Н. Скорик.

«Зовнішнє «Вікно життя» – фактично вікно інкубатора, це оснащене місце для новонародженого. Всередині зберігається мікроклімат, тут є ліжечко і м’якеньке гніздечко викладене м’яким матрациком для немовля.

Тут дитині буде тепло і безпечно, сюди потрапляє вільно повітря.

Немовля, якого залишили, лікарі одразу забирають на обстеження. Якщо дитинка потребуватиме негайної медичної допомоги, її одразу надають лікарі неонатологи», – зауважила завідуюча пологовим відділенням С. Боркова та продемонструвала роботу «Вікна життя», використавши у ролі немовляти іграшкову ляльку.

Інформація про нас

Безсумнівно, кожен з читачів хоче побачити, а головне – прочитати свіжі цікаві новини. Адже вони інформують про останні події в світі, Україні, Сумщині. Новини України збагачують читачів свіжою інформацією про все те, що відбувається в нашій державі. Свіжі новини Сумщини на БІЖ – це, в першу чергу, новини сьогоднішнього дня. А ще на БІЖ публікуються дуже свіжі новини спорту, культури, економіки, освіти, медицини і т.д., і т.п. Світові оперативні новини теж чекають на своїх читачів. Щодня оновлені новини, які стосуються нашого буття і життя, можна читати тільки на нашому порталі. Словом, тільки БІЖ несе правдиву інформацію читачам про все, що кожну годину і щоднину відбувається в світі, Україні та Сумщині. І все це, звичайно, оперативно, цікаво, своєчасно.