Для обласного онкодиспансеру вкрай необхідний лінійний прискорювач

Інтернет-портал БУТТЯ і ЖИТТЯ (БіЖ) у розділі СУМЩИНА від 10 лютого 2018 року взяв інтерв’ю в Анатолія Річкаля, першого заступника голови Сумської обласної ради, задавши й запитання щодо лінійного прискорювача для лікування онкохворих…

Ось що тоді відповів Анатолій Річкаль:

–Так, дійсно, у грудні 2017 року разом з Сергієм Павловичем Бутенком, начальником управління охорони здоров'я Сумської обласної державної адміністрації, відвідали Чернігів. Тут навколо цієї проблеми об'єдналися всі народні депутати, які представляють Чернігівщину. В липні минулого року в Чернігові заклали капсулу під будівництво, а в лютому 2018 року відкриють центр лінійного прискорювача для лікування онкохворих. Чернігівці поділилися з нами проектом, і готові надати всіляку необхідну допомогу у вирішенні даного питання. А в Києві ми відвідали онкологічну лікарню ЛІСОД. У ній зустрілися з генеральним директором та лікарями, які теж готові надати нам допомогу в підготовці фахівців та з організаційних питань. Цей проект коштуватиме близько 100 мільйонів гривень. Керівники області – Володимир Токар, голова Сумської обласної ради та Микола Клочко, голова Сумської обласної державної адміністрації, а також депутати Сумської обласної ради прониклися вирішенням цього питання, і готові допомагати жителям Сумщини, які мають онкозахворювання. Адже онкохворі матимуть можливість якісно лікуватися в Сумах, а не їхати за межі області…

29 березня 2018 року БУТТЯ і ЖИТТЯ (БіЖ) в розділі ВІДЕО подав пряму трансляцію із засідання колегії Сумської обласної державної адміністрації.

При бажанні будь-хто з читачів порталу може переглянути відео й зараз.

«Рання діагностика залежить в основному від оснащеності первинної ланки. Таким чином, для покращення роботи з надання медичної допомоги хворим кардіологічного та онкологічного профілю необхідно зосередитись на вирішенні питань на трьох рівнях надання медичної допомоги. Якщо говорити про третинний рівень, то на сьогодні вкрай необхідно придбати для онкологічного диспансеру лінійний прискорювач», – підкреслив на засіданні колегії начальник управління охорони здоров’я Сумської обласної державної адміністрації Сергій Бутенко.

За його словами, вартість лінійного прискорювача складає десятки мільйонів гривень, але робота по збору коштів консолідована і за минулий, і нинішній роки вже зібрано 19,5 мільйонів гривень.

«Ми рекомендували місцевим бюджетам виділити певну суму і передати у субвенцію до обласного бюджету. Однак не всі у повній мірі цю суму виділили, зокрема, місто Суми із запропонованих 10 мільйонів гривень фактично виділило тільки 1,5 мільйони. Містам Ромни, Конотоп, Глухів теж необхідно вже включатися активно у роботу, бо мешканцям їх районів також потрібно лікуватися», – зауважив Сергій Бутенко. До слова, перший заступник голови Сумської обласної ради Анатолій Річкаль розповів про досвід Чернігівщини:

«У Чернігові зібрались депутати, представники обласної влади, районів і заклали капсулу під будівництво у липні минулого року, зібрали з усієї області кошти і вже у лютому запустили лінійний прискорювач. Сучасне обладнання привезли з Англії, зробили надсучасне приміщення і наразі надають допомогу хворим. Нам потрібно брати приклад з Чернігівщини. Однак, насамперед, потрібно, щоб кожен голова району, ОТГ, міста проникся цією проблемою».

Микола Кличко, голова Сумської обласної державної адміністрації, зокрема, наголосив на тому, що лінійний прискорювач украй потрібен для лікування хворих з усіє області, тому й придбати його потрібно спільними зусиллями громад Сумщини…

Довідково від БУТТЯ і ЖИТТЯ (БіЖ): Лінійні прискорювачі використовуються пацієнтами, що страждають онкологічними захворюваннями, для дистанційного лікування радіотерапії. Електронна система лінійного прискорювача генерує пучок високоенергетичних електронів в магнітному полі, де вони прискорюються, відхиляються або ж фокусуються. За допомогою такого пучка електронів і здійснює лікування лінійний прискорювач.

Інформація про нас

Безсумнівно, кожен з читачів хоче побачити, а головне – прочитати свіжі цікаві новини. Адже вони інформують про останні події в світі, Україні, Сумщині. Новини України збагачують читачів свіжою інформацією про все те, що відбувається в нашій державі. Свіжі новини Сумщини на БІЖ – це, в першу чергу, новини сьогоднішнього дня. А ще на БІЖ публікуються дуже свіжі новини спорту, культури, економіки, освіти, медицини і т.д., і т.п. Світові оперативні новини теж чекають на своїх читачів. Щодня оновлені новини, які стосуються нашого буття і життя, можна читати тільки на нашому порталі. Словом, тільки БІЖ несе правдиву інформацію читачам про все, що кожну годину і щоднину відбувається в світі, Україні та Сумщині. І все це, звичайно, оперативно, цікаво, своєчасно.