Жахлива хвороба малярія дісталася Сумщини

Як повідомила завідувачка Шосткинського міськрайвідділу «Сумського обласного лабораторного центру МОЗ України» Ірина Хаміцевич, захворювання виявлено в поточному місяці у жительки Шостки.

У 2017 му році жінка перебувала в неблагополучній по даному захворюванню країні – Єгипті.

Цілком ймовірно, там і відбулося зараження. Зараз жінка взята на облік лікарем-інфекціоністом.

Проводяться необхідні протиепідемічні заходи, повідомляє сайт shostka.info

Відзначимо, що малярія викликається паразитом, який передається від однієї людини до іншої через укуси інфікованих малярійних комарів. Паразит потрапляє в печінку через кровотік, визріває там і надалі руйнує червоні кров'яні клітини нашого тіла (еритроцити).

Перші симптоми малярії зазвичай з'являються від 10 днів до 4 тижнів після зараження, хоча можуть проявитися вже через 8 днів після зараження.

Ця хвороба є серйозною проблемою охорони здоров'я в багатьох країнах в тропіках і субтропіках. За даними ООН щорічно від неї помирає близько 1 мільйона людей.

Малярія являє собою серйозну небезпеку для мандрівників в теплому вологому кліматі.

У деяких районах комарі-рознощики виробили стійкість до інсектицидів. Крім того, у малярійних паразитів розвинулася стійкість до деяких антибіотиків. Ці умови призвели до труднощів у боротьбі з інфекцією і поширенню цього захворювання.

Інформація про нас

Безсумнівно, кожен з читачів хоче побачити, а головне – прочитати свіжі цікаві новини. Адже вони інформують про останні події в світі, Україні, Сумщині. Новини України збагачують читачів свіжою інформацією про все те, що відбувається в нашій державі. Свіжі новини Сумщини на БІЖ – це, в першу чергу, новини сьогоднішнього дня. А ще на БІЖ публікуються дуже свіжі новини спорту, культури, економіки, освіти, медицини і т.д., і т.п. Світові оперативні новини теж чекають на своїх читачів. Щодня оновлені новини, які стосуються нашого буття і життя, можна читати тільки на нашому порталі. Словом, тільки БІЖ несе правдиву інформацію читачам про все, що кожну годину і щоднину відбувається в світі, Україні та Сумщині. І все це, звичайно, оперативно, цікаво, своєчасно.