У Бурині святкували Яблучний Спас…

Сьогодні, 19 серпня 2020 року, християни східного обряду святкують Яблучний Спас...

У народі є такі приказка: «Яблучний Спас – пішло літо від нас», «Прийшов Спас – готуй рукавичкм про запас…» та деякі інші.

Здавна цього серпневого дня люди прощалися з літом і готувалися зустрічати осінь.

Адже не секрет, що саме після Яблучного Спасу можна вже й відчути перший подих осені…

У релігійному ж значенні це свято символізує Преображення Ісуса Христа.

За Біблією, Ісус Христос завів трьох апостолів – Петра, Якова й Івана – на гору Фавор і преобразився перед ними.

Саме там вони побачили його Божество в людській природі…

Свято Преображення, яке припадає на цей день, відзначається Східною Церквою з 4 століття і є одним із найбільших після Великодня і Різдва дванадесятих свят…

На світлині: святкування Яблучного Спасу в храмі святих мучениць Віри, Надії, Любові та матері їх Софії Православної Церкви Київського Патріархату, що в місті Буринь.

Фото Івана Житника.

Інформація про нас

Безсумнівно, кожен з читачів хоче побачити, а головне – прочитати свіжі цікаві новини. Адже вони інформують про останні події в світі, Україні, Сумщині. Новини України збагачують читачів свіжою інформацією про все те, що відбувається в нашій державі. Свіжі новини Сумщини на БІЖ – це, в першу чергу, новини сьогоднішнього дня. А ще на БІЖ публікуються дуже свіжі новини спорту, культури, економіки, освіти, медицини і т.д., і т.п. Світові оперативні новини теж чекають на своїх читачів. Щодня оновлені новини, які стосуються нашого буття і життя, можна читати тільки на нашому порталі. Словом, тільки БІЖ несе правдиву інформацію читачам про все, що кожну годину і щоднину відбувається в світі, Україні та Сумщині. І все це, звичайно, оперативно, цікаво, своєчасно.