ОЛЕГ БОНДАРЕНКО, голова ГО АФЗС: «Гарантування права селян на отримання прибутку від сільськогосподарського виробництва забезпечить збереження сільських населених пунктів, наповнення місцевих бюджетів, утримання соціальної сфери…»

Світовий досвід засвідчує, що в розвинутих країнах Європи ціна сільськогосподарської продукції відрізняється від світових цін на 10-15 відсотків. Коливання цін за рік складає не більше 10-20 відсотків.

На превеликий жаль, в Україні коливання цін сільськогосподарської продукції складає 100-200 відсотків на рік.

У 2021 році ціни на продовольчу пшеницю склали 11 тисяч гривень за тонну. Потім відбулося зниження ціни до 4-5 тисяч гривень. При цьому ціна хліба не змінилася. А коли й змінювалася, то в бік збільшення.

Жителі Сумщини постійно стикаються із зростанням цін на продукти в торговельних мережах. В той же час ціни на молоко, яке закупляється в селян, залишаються на стабільно низькому рівні.

Громадська організація «АСОЦІАЦІЯ ФЕРМЕРІВ ТА ПРИВАТНИХ ЗЕМЛЕВАЛАСНИКІВ СУМЩИНИ» неодноразово зверталася з пропозиціями до всіх владних структур як можна вирішити дані проблеми, а саме: запровадити в Україні європейські умови ведення аграрного бізнесу, на законодавчому рівні прийняти рішення про максимально спрощену систему оподаткування невеликих сімейних фермерських господарств, запровадити європейські механізми дотацій.

Як зауважив сайту https://afzs.sumy.ua/ ОЛЕГ БОНДАРЕНКО, голова ГО «АСОЦІАЦІЯ ФЕРМЕРІВ ТА ПРИВАТНИХ ВЛАСНИКІВ СУМЩИНИ», АФЗС постійно зверталася й звертається до уряду з пропозицією створення в країні ринкових механізмів ціноутворення – створити Українську аграрну товарну біржу. На якій на торгах формувалася б ціна на сільськогосподарську продукцію та на матеріально-технічну ресурси, які використовуються в сільському господарстві – дизельне паливо, мінеральні добрива та інше.

Такий факт. Нинішнього року в Китаї ціна за тонну кукурудзи складає 36 доларів, а на внутрішньому ринку України – 5100 гривень хоча ціна за прямими експертними кондиціями складала 283 долари за тонну.

І якщо уряд дослухається до пропозицій АФЗС, то, безсумнівно, права селян на отримання прибутку будуть гарантовані.

Адже гарантування права селян на отримання прибутку від сільськогосподарського виробництва забезпечить збереження сільських населених пунктів, наповнення місцевих бюджетів, утримання соціальної сфери.

ЧИТАТИ ТУТ: https://afzs.sumy.ua/oleh-bondarenko-holova-ho-afzs-fermery-ta-liudy-iaki-pratsiuiut-v-silskomu-hospodarstvi-tilky-ob-iednavshys-zmozhut-zakhystyty-svoi-prava-i-navesty-lad-na-svoij-zemli/

Останні новини

Інформація про нас

Безсумнівно, кожен з читачів хоче побачити, а головне – прочитати свіжі цікаві новини. Адже вони інформують про останні події в світі, Україні, Сумщині. Новини України збагачують читачів свіжою інформацією про все те, що відбувається в нашій державі. Свіжі новини Сумщини на БІЖ – це, в першу чергу, новини сьогоднішнього дня. А ще на БІЖ публікуються дуже свіжі новини спорту, культури, економіки, освіти, медицини і т.д., і т.п. Світові оперативні новини теж чекають на своїх читачів. Щодня оновлені новини, які стосуються нашого буття і життя, можна читати тільки на нашому порталі. Словом, тільки БІЖ несе правдиву інформацію читачам про все, що кожну годину і щоднину відбувається в світі, Україні та Сумщині. І все це, звичайно, оперативно, цікаво, своєчасно.