Про сімейних лікарів

Міністерство охорони здоров’я винесло на громадське обговорення проект наказу «Про затвердження порядку надання первинної медичної допомоги».

Хто може надавати першу меддопомогу, так звану «первинку»

Першу меддопомогу надають будь-які заклади охорони здоров’я, в тому числі комунальні некомерційні підприємства та ФОПи, які мають ліцензію на медичну практику.

Скільки пацієнтів може мати 1 лікар, який надає першу меддопомогу:

1 сімейний лікар – 1800 людей;

1 лікар-терапевт – 2000 пацієнтів;

1 лікар-педіатр – 900 людей.

З чим саме можна звертатися до лікаря, який буде за вами закріплений

Він повинен спостерігати за вашим станом здоров’я, проводити діагностику та лікування найпоширеніших хвороб, травм, отруєнь, патологічних, фізіологічних (під час вагітності) станів.

Лікар «первинки» має супроводжувати пацієнтів з хронічними захворюваннями та станами, що включає комплекс діагностичних та лікувальних втручань, які передбачені галузевими стандартами.

Якщо у вас невідкладний стан – гострий розлад фізичного чи психічного здоров’я – лікар має допомогти, якщо не потрібно екстреної, вторинної (спеціалізованої) або третинної (високоспеціалізованої) меддопомоги, і скерувати вас до такої допомоги, якщо він сам не може впоратись.

Такий медик має проводити обов’язкові медвтручання щодо пацієнтів, які ризикують захворіти на ці недуги.

На світлині: лікарня в місті Буринь.

Фото Івана Житника.

Інформація про нас

Безсумнівно, кожен з читачів хоче побачити, а головне – прочитати свіжі цікаві новини. Адже вони інформують про останні події в світі, Україні, Сумщині. Новини України збагачують читачів свіжою інформацією про все те, що відбувається в нашій державі. Свіжі новини Сумщини на БІЖ – це, в першу чергу, новини сьогоднішнього дня. А ще на БІЖ публікуються дуже свіжі новини спорту, культури, економіки, освіти, медицини і т.д., і т.п. Світові оперативні новини теж чекають на своїх читачів. Щодня оновлені новини, які стосуються нашого буття і життя, можна читати тільки на нашому порталі. Словом, тільки БІЖ несе правдиву інформацію читачам про все, що кожну годину і щоднину відбувається в світі, Україні та Сумщині. І все це, звичайно, оперативно, цікаво, своєчасно.